Genel ve Akademik İngilizce Sınav Programları

Anasayfa / Genel ve Akademik İngilizce Sınav Programları

Sınav programlarımız, konusunda uzman tecrübeli, anadili İngilizce olan yabancı eğitmenler tarafından, geçmişten günümüze uygulanmış sınavların yakın takibinden gelen tecrübe ile hazırlanan, sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.

Sınav Programlarımız: FCE:  First Certificate in English, CAE: Certificate in Advanced English, CPE: Certificate of Proficiency in English, TOEFL, IELTS, PTE (Pearson Test of English) Academic.

 

FCE:  First Certificate in English

First certificate in English (FCE) sınavı Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırılmasında (The Common European Framework) B2 seviyesinde olan öğrenciler için yapılan bir sınavdır. İngiltere'deki çoğu kolej ve üniversitede programlara kabul için yeterlidir ayrıca şirketlerin eleman seçimlerinde adaylar için bir referans olma niteliğindedir. 

Sınav okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur.

Sınav sistemiyle paralel olarak FCE hazırlık eğitimleri 5 bölümden oluşmaktadır. (Listening, Speaking, Reading, Writing, Use of English) FCE sınıflarına alınan ve zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan FCE’de performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler.

Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve Genel İngilizce eğitim çalışmalarını içermez.

FCE sınavına yönelik eğitimler 5 veya 6. kur seviyesinde olan yani upper intermediate seviyesi ve üzerindeki öğrenciler için uygundur.

 

CAE: Certificate in Advanced English

Certificate in Advanced English, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırılmasında (The Common European Framework) C1 seviyesinde olan öğrenciler için yapılan bir sınavdır. Bu sınav sosyal hayatlarında ingilizceyi konuşma ve yazmada profesyonel düzeyinde kullanan öğrenciler için amaçlanmıştır. Uluslararası alanda birçok üniversite, şirket ve devlet kurumu tarafından kabul gören bir sertifikadır. İleri düzeyde İngilizce seviyesine sahip olduğunuzu gösterir.

CAE sınavına yönelik eğitimler advanced seviyesi ve üzerindeki öğrenciler için uygundur.

Sınav sistemiyle paralel olarak CAE hazırlık eğitimleri 5 bölümden oluşmaktadır. (Listening, Speaking, Reading, Writing, Use of English) CAE sınıflarına alınan ve zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan CAE’de performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler.

Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve Genel İngilizce eğitim çalışmalarını içermez.

CAE sınavına yönelik eğitimler 6. kur seviyesinde olan yani advanced seviyesi ve üzerindeki öğrenciler için uygundur.

 

CPE: Certificate of Proficiency in English

Certificate of Proficiency in English Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırılmasında (The Common European Framework) C2 seviyesinde olan öğrenciler için yapılan bir sınavdır. CPE sertifikasına sahip olması ingilizceyi kolaylıkla konuşup kendini her türlü şekilde en iyi ifade edebildiği düzeyde ingilizceye sahip olduğunun kanıtıdır.

Bu sınav profesyonel ve akademik alanda ileri düzeyde iletişim kurma kabiliyetinizi göstermek için tasarlanmıştır.

Sınav okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur. Bu düzeyde İngilizce konuşanlar profesyonel ve akademik alanda ileri düzeyde iletişim kurabilir.

Sınav sistemiyle paralel olarak CPE hazırlık eğitimleri 5 bölümden oluşmaktadır. (Listening, Speaking, Reading, Writing, Use of English) CPE sınıflarına alınan ve zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan CPE’de performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler.

Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve Genel İngilizce eğitim çalışmalarını içermez.

CPE sınavına yönelik eğitimler 6. kur seviyesinde olan yani advanced seviyesi ve üzerindeki öğrenciler için uygundur.

 

 

PTE (Pearson Test of English) Academic:

PTE Academic, akademik İngilizce dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi ölçen bilgisayar tabanlı bir sınavdır.

PTE Academic (Pearson Test of English Academic), uluslararası öğrencilere uygulanan, bilgisayar tabanlı bir akademik İngilizce dil testidir.

Türkiye’de Şubat 2014′de IELTS denkliğinin kaldırılmasıyla, alternatif bir sınav olarak öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmeye başlanmıştır.

PTE Academic, anadili İngilizce olmayan ve akademik İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak zorunda olan katılımcıların dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini doğru bir şekilde ölçer. Üniversiteler, yüksek eğitim kurumları, devlet birimleri ve akademik İngilizce gerektiren kurumlar için katılımcıların dil becerilerini test eder.