Young Learners İngilizce Sınavları

Anasayfa / Young Learners İngilizce Sınavları

Türkiye'de ve dünyadaki yüzbinlerce çocuk her yıl Cambridge Üniversitesinin ESOL ingilizce sınavını almaktadır. 

Cambridge English Young Learners Sınavları, çocukları İngilizce öğrenmeye teşvik etmek için hazırlanmıştır.

 

STARTERS

Startersçocukların dil öğrenme serüveninde atılan ilk adımdır. Bu sınav sayesinde, çocuklar günlük yazılı ve sözlü İngilizce ile eğlenceli ve motive edici bir şekilde tanışma imkanı bulur. 

MOVERS

Moversçocukların dil öğrenme serüveninde Cambridge English: Starters sınavından sonraki 2. adımdır. Çocukların dil becerilerini geliştirmesine ve İngilizce seviyelerini ilerletmesine yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur. 

FLYERS

Flyers, çocukların dil öğrenme serüveninde Cambridge English: Movers sınavından sonraki 3. adımdır. Çocukların temel seviyede günlük sözlü ve yazılı İngilizce ile başa çıkabildiğini göstermenin mükemmel bir yoludur. 

KET: Key English Test

KET, Cambridge Universitesinin temel seviyedeki Avrupa dil çerçevesine gore A2 seviyesindeki öğrencileri için hazırlamış olduğu bir testtir.

Sınav okuma,yazma konuşma ve dinleme kısımlarından oluşup, çoğunlukla YLE sınavlarını tamamlayan öğrencilerin İngilizcede bir adım daha yükselmek amacıyla aldıkları bir sınavdır.

PETPreliminary English Test

Pet sınavı Cambridge Üniversitesinin orta düzeydeki,Avrupa Dil çerçevesine göre B1 seviyesindeki öğrencileri için hazırladığı bir sınavdır. PET sınavı İngilizceyi günlük hayatta kullanma yeteneğinizi yansıtır. Türkiye'de birçok young learners bu sınavı KET sınavından sonraki adım olarak almaktadır.